Turistik Yerler

Rockfeller Center

rockfeller Rockefeller Center ve Top of The Rock [caption id="attachment_317" align="alignleft" width="300"] Rockfeller Center[/caption]Empire State’yi gönül rahatlığı ile seyredebileceğiniz bu devasa plaza size ego pompayalabilir. Tüm şehir ayaklar altına gelince ‘ABD’miş Pehh’ demenize sebep olabilecek bir yer. Rahat rahat söyleyin Türkçe bilmiyorlardır herhalde! Plazanın önünde yatan altın adam heykelini görmüş olabileceğinizi sanıyoruz. Filmlerde çok kullanılmış bir alandır. Şunu da ekleyelim, buranın sahibi İlluminatici diyorlar. Top of The Rock ise bir gözle..

Manhattan

manhatttan-gezilecek-yerler Görülüp Gezilmesi Gereken Yer ve Yapılar [caption id="attachment_310" align="alignleft" width="300"]Manhattan[/caption]Amerika kelimesini duyan hemen hemen her yaşta insan New York’u da duymuştur. Hatta öyle ki New York ABD’den isim olarak daha gösterişli bir hale bürünmüştür. Gerek devasa yapıları gerek olağanüstü bir yere inşa edilmiş bu şehir mekanları ve çektiği turist sayısı ile dudak uçuklatan rakamlara sahiptir. Bu gösterişli şehrin gezilebilecek en mükemmel yeri Manhattan Adası’dır. Şöyle söylenebilir ki şehirde bulunan tüm güzellikler bu ..

Baltimore

DENEME DENEME DENEME DENEME Baltimore Amerika’nın büyüklük olarak 24. büyük kentidir. Şehrin kurulduğu yer aynı zamanda nehir taşımacılığının da yapıldığı Patapsco nehri kıyısıdır. Şehir aynı zamanda Chesapeake körfezindedir. Şehir Atlantik Okyanusunun kıyısına kurulmuş bir sahil kentidir. Şehrin bir tarafı ova, diğer tarafı okyanus ve nehirle çevrilidir. Şehir iki kısım olara bilinmektedir. Ova kısmında bulunan bölüme Aşağı Şehir ve okyanus tarafında bulunan bölüme ise Yukarı Şehir denir. Şehrin liman kısmı olan İner Harbor yıllar boyunca göçmenlerin ülkeye ..

Austin

DENEME DENEME DENEME DENEME Amerika’nın en büyük 17. şehri olan Austin, Teksas eyaletinin başkenti konumundadır. Lady Bird Gölü’nün hemen kıyısında kurulmuş harika bir şehirdir. 1836 yılına kadar İspanyolların yönetiminde olan şehir, 1845 yılına kadar bağımsız bir cumhuriyet olmuş. Bu tarihten sonra da Amerika’ya bağlanmış. Austin’de Yaşam Austin, canlı müzikleriyle tanınır. Çünkü şehirde onlarca canlı müzik yapılan mekân bulunmaktadır. Austin şehrinin ekonomisi, teknoloji ve finansa dayanmaktadır. Şehir, dünyanın en büyük 500 şirketi içinde bulunan birçok..

San Francisco

DENEME DENEME DENEME DENEME Amerika'nın en büyük 4. eyaleti konumundadır.1000 kişilik küçük bir nüfusa sahip iken, 1848 yılındaki bazı gelişmeler ile birlikte nüfusunda hızlı bir artış meydana gelmiş ancak 20. yüzyılın başlarında yaşanan büyük deprem nedeniyle şehir yerle bir olmuştur.Daha sonra yeniden imar edilmeye çalışılan San Francisco, zamanla bugünkü haline gelmiş ve mimari açısından dünyanın en iyi şehirlerinden biri olma özelliğini göstermektedir. Oldukça toplu bir yerleşim alanı olan San Francisco tiyatro, sinema, heykeltraş gibi önemli sanat dallarının bir..

Las Vegas

DENEME DENEME DENEME DENEME Dünyanın en aktif ve en eğlenceli şehirleri arasında bulunan Las Vegas, hemen hemen çoğu şeyin serbest olduğu oldukça farklı bir eyalet.Genellikle casinolar merkezi olarak adlandırılan Las Vegas, yılda binlerce farklı etnik gruba ait insanı ağırlamaktadır. Amerika vize başvurusu bireylerin büyük bir kısmının tercihi Las Vegas'tan yana olmaktadır.Aynı zamanda dünyanın en iyi aşçılarının da bulunduğu şehirde çok farklı hukuk yasaları geçerli olmakta.Evlilik oldukça basit bir şekilde gerçekleşebiliyor.Bürokrasi çok rahat bir şekilde gerçekleşti..

Florida

orlando şehir rehberi Dünyanın eğlence parkları başkenti olarak gösterilen Orlando, çocuklar için birçok farklı etkinliğe sahne olmaktadır.Mickey Mouse gibi çizgi film kahramanıyla özdeşleşen şehir, ekonomik kalkınmasının önemli bir kısmını turizm gelirleri üzerinden sağlamaktadır. Oldukça sıcak ve yağışlı bir iklime sahip olan Orlandı sutropikal bir iklime sahiptir.Yazlar sıcak ve genellikle yağışlı, kışlar ise ılık ve az yağışlı olarak değişmektedir.Sinema-televizyon konusunda da oldukça ön planda gözüken Orlando şehri, televizyon sektöründeki yenilikler..

Los Angeles

DENEME DENEME DENEME DENEME Los Angeles, rüyaların gerçeklerle kesiştiği farklı bir macera farklı bir tad veren dünyanın en gözde şehirlerinden biridir.Birçok insanın ünlü olmak için geldiği ancak bunu yalnızca bazılarının başarabildiği şehir, sanat dünyasındaki ismiyle ön plana çıkmaktadır.Bir turistin isteyebileceği herşeyin mevcut olduğu bu devasa şehir, 1 hafada bitiremeyeceğiniz bir büyüklüktedir.Eğlence sektörünün de yeterince gelişmiş olduğu ve birçok filmin çekimlerinin yapıldığı şehir olduğunu söylersek belki de buradan ayrılmak istemezsiniz. Ameri..

New York

DENEME DENEME DENEME DENEME Dünyanın en etkileyici şehirlerinden biri olan, New York sokaklarındaki geçmişin izleri ve çok kültürlü yapısı ile gerçekten merak duymanız gereken yerlerden biri.ABD'nin geçmiş tarihine tanıklık eden New York, tarihi yapıları ile bu durumu ön plana çıkaran eyaletlerden biri. Amerika ticari vize başvurusu bulunanların büyük bir bölümü genellikle New York eyaletine gelmektedirler.Bu durumu farklı iş kollarının merkezlerini bünyesinde barındırması neticesinde gerçekleştiği oldukça açıktır.New York'u incelerken genel olarak bir şehir rehberi niteli..

Amerika Vizesi

Amerikavizesi.com, vize başvurusu yapacak kişilerin en pratik ve en güvenilir şekilde Amerika Vizesi sahibi olmasını sağlamak için deneyimli vize danışmanları kadrosu ile hizmet vermektedir. Vize alımını en kısa sürede gerçekleştirmek için dört pratik adım uygulanmaktadır. Amerika vizesi için gerekli belgeleri hazırlayın, evraklarnızı kontrol edelim ve uçak bileti, konaklama, seyahat sigortası gibi konularda size yardımcı olalım, evraklarınızı konsolosluğa teslim edelim, vizeniz çıktığında teslim edelim.

footeriletisim

İLETİŞİM

29 Ekim Cad. İstanbul Vizyon Park 2.Blok 4.Kat No:410

E-mail : info@amerikavizesi.com

Fax : +90 212 542 38 94