Amerika Turist Vizesi

Anasayfa / Amerika Turist Vizesi 2 Eylül 2014

Amerika seyahatiniz için turistik vize başvurusu yapmak istiyorsanız, 444 37 17 çağrı merkezi aracılığıyla vize danışmanları tarafından, tüm soru ve sorunlarınız için danışmanlık alabilir ve kolayca Amerika Vizesi sahibi olabilirsiniz.

Dünya ülkeleri arasında vize alımı en zor olan ülkenin Amerika olduğu söylenir. Amerika vizesi yetkilileri olarak siz seyahat severlerin gözünü korkutan bu algıyı ortadan kaldırıyoruz.

Adım Adım Amerika Turist Vizesi Nasıl Alınır?

Amerika seyahatinize kesinlikle karar verdiğinizi varsayarak başlıyoruz, ilk olarak turistik amaçla bir başvuru yapacağınız için başvuracağınız vize türü adından da anlaşılacağı gibi Turist vizesi diğer bir deyimle “Göçmen olmayan vize”
Bu vize türüne başvurmak için ilk adım tarafınıza ileteceğimiz DS-160 formunu doldurmanız gerekiyor.DS-160 Formunu indirmek için tıklayınız” Amerika vizesinin zor olduğu algısı ilk olarak tam bu noktada karşınıza çıkıyor. Uzun ve gözünüze karışık gelecek olan ingilizce soru ve metinlerden oluşan DS-160 formunu aslında sahip olduğunuz orta seviye ingilizce ile rahatlıkla doldurabilirsiniz ancak biz sizi bu zahmetten de kurtarıyor ve dilerseniz telefon desteğiyle, dilerseniz yüz yüze ofisimizde sizinle beraber dolduruyoruz.

Amerika Turist Vizesi Başvuru Formunu “DS-160” Doldururken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vize başvurunuzun değerlendirilmesi için doldurulması gereken bu formu hazırlarken dikkat edilmesi gerekilen bazı noktalar var. Bir çok kişinin dikkat etmediği ve önemli olan bir nokta vize fotoğrafınız. Bu adımı direkt atlayarak devam edebilirsiniz ancak nihayetinde başvuruya gittiğinizde konsolosluk sizden bu fotoğrafı isteyecektir. Vize fotoğrafınız, standart vesikalık fotoğrafına göre farklılık göstermektedir. “Amerika Vizesi Fotoğraf Şablonu adresine tıklayarak sizler için hazırladığımız fotoğraf şablonunu görüntüleyebilirsiniz.”

Başvurumuz için ikinci adım ; Amerika seyahatimizi kimin yanında gerçekleştireceğiniz kısmı. Giriş çıkış işlemlerinin en ince detaylarına kadar incelendiği Amerika sizinde tahmin edeceğiniz gibi Amerika’da tanıdık kimsem yok gibi bir seçeneği bizlere malesef sunmuyor. Eğer başvuruyu sağlıklı şekilde ilerletmek istiyorsak, Amerika’da ikamet eden bir tanıdığımız var ise o kişinin bilgilerini girmeliyiz. Veya işinizi daha kolaylaştıracak bir yol olarak; kalmayı düşündüğünüz otelin adres bilgilerini girebilirsiniz. Son seçenek olarak kalmayı planladığım bir otel yok diyorsanız vize danışmanlarımız başvurunuzu tamamlayabilmeniz için sizin adınıza anlaşmalı bir otel ile rezervasyon tanımlayabilir.

Akıllara en çok takılan sorulardan birisine geldi sıra; Aylık maddi gelir kısmına ne yazmalıyım ? Amerika turist vizesi almak için aylık geliriniz şu kadar olmalı diye net bir rakam belirlenmemiştir. Vize başvurunun tamamı online sistem üzerinden gerçekleştirilse de başvurumuzu insanların incelediğini unutmamız gerekiyor. Aylık gelir kısmını çok fazla abartmadan, konsolosluğa banka hesap bilgilerimizi ilettiğimizi ve resmi olarak gözüken gelirimizi unutmadan yazmalıyız. Tabi ki başvurumuzu yaparken banka hesabımızda belirli bir meblanın olması bize artı olarak dönecektir.

Formunuzun eksiksiz olarak doldursak dahi baştan sonra kontrol etmenin bir zararı olmayacağını belirtmek isteriz. Ancak bu kısmı vize danışmanlarımız sizin için zaten gerçekleştiriyor ve formunuzda hatalı yada eksik bir bölüm var ise bu konuda sizi bilgilendirerek gerekli düzenlemeleri gerçekleştiriyor.

Amerika Turistik Vize Randevusunda Neler Yapılmalı ?

Bir çok kişinin Amerika Vizesi’nin çok zor olduğunu kastettiği kısım aslında yukarıda anlattığımız evrak doldurma kısmıydı ve bu kısmı bizimle beraber kolayca halledebileceğinizi farkettiğinizi düşünüyoruz.

Şimdi sıradaki adım, başvurunuzu tamamladıktan sonra verilen Amerika Vize Randevusu. Randevu alım işlemi ile kesinlikle hiç bir işlem yapmıyorsunuz, vize danışmanlarımız öncelikle size seyahat tarihinize göre en uygun olduğunuz tarihleri soruyor ve bu tarihler arasında uygun olan günde randevunuzu alıyor. Sonrasında vize danışmanlarımız tarafından sizlere verilen randevu tarihi ve saatinizde Amerikan Konsolosluğunda olmanız gerekiyor. “İstanbul Amerikan Konsolosluğu Adresi’ne tıklayarak açık adresi görüntüleyebilirsiniz”

Başvuru ve randevu işlemlerinizi başarıyla gerçekleştirdikten sonra siz değerli müşterilerimizi yalnız bırakmıyoruz. Randevu gününüzde Amerikan Konsolosluğunda saha çalışanlarımız sizi karşılıyor ve mülakata tabi tutulacağınız kapı numarasına kadar sizlere eşlik ederek bu sırada mülakat hakkında yararlı bilgiler sunuyor. Ayrıca bu sırada vize başvurunuz için gerekli evraklarınız da ulaştırılmış oluyor. Bu evraklar nelerdir diye merak ediyorsanız sizler için listeleyelim ;

Amerika Turist Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?
 • – Son üç aylık yani güncel olarak maaş bordronuz.
 • – Aynı şekilde son üç aylık güncel banka hesap özetiniz.
 • – Çalıştığınız yada sahibi olduğunuz şirketin imza sirküleri ve ticari sicil gazetesi örneği.
 • – Faaliyet Belgesi / Vergi Levhası.
 • – Çalıştığınız şirketten alınmış, yetkili kişi tarafından imzalı izin yazısı.
 • – Eğer mevcutsa sahip olduğunuz Ev / Araba tapu ve sahiplik bilgileri.
 • – Seyahat tarihinize uygun olarak hazırlanmış uçak bileti rezervasyonunuz.
 • – Eğer mevcutsa davetiye mektubu. “Amerika’da ikamet eden yakınınız yada ziyaret edeceğiniz firma tarafından gönderilmiş.”
 • – Son olarak eğer eski pasaportunuz var ise bunuda evraklarınızın arasına eklemeniz yararlı olacaktır.

Yukarıda bahsettiğimiz evraklardan hangilerinin teminin zorunlu olup olmama durumunu vize yetkililerimize danışarak öğrenebilirsiniz. Bu konuda ki püf nokta, evraklarınız ne kadar güçlü ve eksiksiz olursa başvuru onay ihtimaliniz bu derecede artacaktır.

Amerika Vizesi Sonucumu Nasıl Öğreneceğim?

Bu yazımız da Amerika Turist Vizesi ile ilgili aklınıza takılanları cevaplamaya çalıştık. Eğer vize başvurunuzu tek başınıza gerçekleştirmek yerine tarafımızdan hizmet almak isterseniz bu uzun ve zorlu görünen süreci sizlere sadece üç kısa adımda özetleyebiliriz ;

 • 1- Başvurunuz için gerekli evraklarınızı hazırlayın ve tarafımıza gönderin.
 • 2- Başvurunuzu gerçekleştirelim ve sizin için en uygun güne randevunuzu alalım.
 • 3- Vizeniz çıktığında sizi bilgilendirelim ve dilediğiniz adresinize vizenizi gönderelim.

Tebrikler ! Keyifli bir Amerika Seyahati Geçirmeniz Dileğiyle.

Amerika Vizesi

Amerikavizesi.com, vize başvurusu yapacak kişilerin en pratik ve en güvenilir şekilde Amerika Vizesi sahibi olmasını sağlamak için deneyimli vize danışmanları kadrosu ile hizmet vermektedir. Vize alımını en kısa sürede gerçekleştirmek için dört pratik adım uygulanmaktadır. Amerika vizesi için gerekli belgeleri hazırlayın, evraklarnızı kontrol edelim ve uçak bileti, konaklama, seyahat sigortası gibi konularda size yardımcı olalım, evraklarınızı konsolosluğa teslim edelim, vizeniz çıktığında teslim edelim.

footeriletisim

İLETİŞİM

29 Ekim Cad. İstanbul Vizyon Park 2.Blok 4.Kat No:410

E-mail : info@amerikavizesi.com

Fax : +90 212 542 38 94