Amerika Ticari Vize

Anasayfa / Amerika Ticari Vize 2 Eylül 2014

Amerika seyahatiniz için ticari vize başvurusu yapmak istiyorsanız, 444 37 17 çağrı merkezi aracılığıyla vize danışmanları tarafından, tüm soru ve sorunlarınız için danışmanlık alabilir ve kolayca Amerika Vizesi sahibi olabilirsiniz.

Vize muafiyeti hakkına sahip olmayan ve Amerika Birleşik Devleti vatandaşı olmayan kişiler, Amerika’ya giriş için vize uygulamasına tabi tutulmaktadır. Söz konusu kişinin yaşı kaç olursa olsun Amerika ülkesine herhangi bir amaç ile seyahat etmesi için vize başvurusu yapmak zorundadır. Turistik, Ticari, Aile, Grup ve diğer kategorilerde vize başvuruları yapılmaktadır. Kişi seyahat amacı ile en uygun şekilde örtüşen vize kategorisini seçmeli ve bu kategori üzerinden başvurusunu gerçekleştirmelidir. Biz burada Amerika Ticari Vize kategorisini inceleyeceğiz.

Amerika Ticari Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Amerika vizesi başvurularının tümünde standart ilk adım DS-160 formunun eksiksiz olarak doldurulmasıdır. Tamamı ile İngilizce olan bu formda kişisel bilgileriniz, seyahatiniz ile ilgili bilgiler doldurulmak üzere yer almaktadır. “Amerika Vize Başvuru Formu adresine tıklayarak indirebilirsiniz.”
DS-160 formunu daha önce turistik vize bölümünde incelemiştik. Tekrarlamak amacı ile burada da bahsetmek gerekirse, ilk olarak vize başvurusuna uygun boyutlarda biometrik vize fotoğrafınızı temin ediniz.

Sonrasında yukarıda bahsettiğimiz gibi kişisel ve seyahatiniz ile ilgili bölümlere geçiyoruz. Seyahatinizi gerçekleştirirken Amerika’da nerede ve kimin yanında ikamet edeceğiniz bilgisi önemlidir. Konsolosluk ülke içerisinde nerede olacağınızı bilmek istemektedir. Eğer bir yakınınızın yanında kalacaksanız kişinin ikamet bilgilerini yazmalısınız. Siz ticari vize başvurusu yaptığınız için, Amerika’da görüşmelerde bulunacağınız firmanın bilgilerini girebilir yada konaklayacağınız otelin bilgilerini girebilirsiniz. Aylık gelir, geliş amacı, ve diğer bilgileride doldurduktan sonra formu tamamlamış oluyorsunuz ve sıra randevuya geliyor.

Amerika Ticari Vize Randevusu

Vize başvurunuz yapıldıktan sonra danışmanlarımız sizinle iletişime geçerek, randevu için en uygun olduğunuz gün hakkında bilgi alır ve Amerikan Konsolosluğundan size en uygun tarihte randevunuzu alır. Bu noktada size düşen randevu tarihi ve gününde Amerikan Konsolosluğunda bulunmaktır. “Amerikan Konsolosluğu adresine tıklayarak iletişim ve adres bilgilerini görüntüleyebilirsiniz.”
Randevu gününüzde Amerikan Konsolosluğunda saha çalışanlarımız daha önce temin ederek kontrolümüze sunduğunuz evraklarınız ile sizi karşılar ve mülakat bölümüne kadar eşlik eder. Bu sırada mülakat hakkında yararlı bilgileri çalışanlarımızdan edinebilirsiniz. Mülakat sırasında ne gibi sorular sorulduğunu merak ediyorsanız; formu doldurduğunuzda yaptığınız gibi kişisel ve seyahatiniz ile ilgili sorular soracaktır. Bu sırada her zamanki gibi doğal ve doğru cevaplar vererek mülakatı kolaylıkla geçebilirsiniz. Aşırı heyecan ve net olmayan cevaplar vize başvurunuzu zor duruma düşürecektir.

Amerika Ticari Vize Sonucu

Amerika Ticari vize için gerekli olan tüm adımları eksiksiz olarak gerçekleştirdiniz, formunuzu eksiksiz ve hatasız şekilde doldurup randevu gününüzde mülakattan geçtiniz, bundan sonra yapmanız gereken Konsolosluk’tan gelecek cevabı beklemek olacaktır.
Vize danışmanlarımız tüm süreç boyunca sizinle birlikte olduğu gibi, vize çıkış sürecinizde günlük olarak kontrol etmektedir. Vizeniz çıktığında otomatik sms ve mail sistemi ile bilgilendirilirsiniz ve sonrasında dilediğiniz adresinize vizeniz gönderilir.

Amerika Ticari Vize “Ticaret / Tüccar / Yatırımcı Vizesi” Nedir?

E1 Tüccar ve E2 yatırımcı olarak adlandırılan göçmen olmayan Amerika vizesi türüdür. Belirli ticari vize kuralları dahilinde, şirket sahibi kişilerin Amerika’da yatırım yapması, şirketin bölüm ile ilgili yetkili kişisinin yatırım ve operasyonlarını yönetmesi ve geliştirmesi veya sermaya arttırımı gibi işlemlerin gerçekleştirilmesi amaçlarıyla ülkeye girişlerine izin verilmesi için başvurusu yapılan vize ticari vizedir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi Amerika ticari vize kendi altında tüccar ve yatırımcı vizesi olarak ikiye ayrılmaktadır. Tabi bu iki vize türününde başvurusunun sağlıklı şekilde gerçekleştirilmesi için kendine özel gereksinimleri bulunmaktadır.

Tüccar “E1” Vizesi için Gereksinimler Nelerdir?

 • – Başvuru sahibinin vizenin gidiş amacını oluşturan söz konusu şirkette yönetim, idari yada denetleyici olarak görevlendirilmiş olması gerekir. Sizinde hak vereceğiniz gibi şirketin alt sınıflarında hizmet veren bir işçinin, firmanın yatırımlarını kontrol etmek için yurtdışına gönderilmesi uygun değildir. Bu yüzden seyahati gerçekleştirecek kişi şirket bünyesinde özel bir ünvana sahip olmalıdır.
 • – Başvuru sahibi kişinin, Amerika Tüccar vizesi için başvurusunu gerçekleştirebilmesi için, Amerika Birleşik Devletleri ile ticari anlaşması mevcut olan bir ülkenin vatandaşı olması gerekmektedir.
 • – Kişinin Amerika’da temsil edeceği firma aynı şekilde A.B.D ile ticari anlaşması mevcut olan bir ülkeye ait olmalıdır.
 • – Seyahat amacı olan ticaret anlaşmalı ülke ile Amerika arasında gerçekleşmelidir.

E-1 Tüccar Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

 • – Amerika Vizesi başvurusu için gerekli şablona uygun fotoğraf. “ Fotoğraf Şablonu için Tıklayınız
 • – DS-160 adı verilen Göçmen Olmayan vize başvurusu eksiksiz olarak doldurulmuş olmalıdır.
 • – Başvuru sahibinin pasaport fotokopisi.
 • – Amerikan Konsolosluğuna hitaben şirket antetli kağıdına yazılmış dilekçe. Bu dilekçe kuruluşun ve başvuru sahibi çalışanın E-1 vizesi için uygun olduğunu kanıtlamalıdır.
 • – Mevcut kuruluşun güncel olarak vergi beyanı.
 • – Vergi levhası, Şirket tescil belgesi.
 • – Ticari faaliyetlerin gerçek değerlerini gösteren belge. Eğer şirket çok uluslu bir ticarete sahipse anlaşmalı ülke ve Amerika Birleşik Devletleri arasında yapılan ticaretin belgesi.
 • – Başvuru sahibi çalışan ise, idari yada vize için yeterli pozisyona sahip olduğunu gösteren belge.

Yatırımcı Vizesi için Gereksinimler Nelerdir?

 • – Başvuru sahibi yatırımcı kişi olmalıdır, eğer yatırımcı kişi değilse idari bir pozisyonda çalışan olmalıdır. Şirketin alt bölümlerinde görev alan vasıfsız bir çalışan bu vize için uygun değildir. Ayrıca kişinin Amerika’ya geliş amacı şirketi geliştirmek veya yönetmek olmalıdır.
 • – Başvuru sahibi olan yatırımcı şirketinin kontrolüne aynı zamanda sermayenin kontrolüne sahip olmalıdır. Şirketin mal varlığı ile güvence altına alınmış krediler izin aşamasını geçememektedir.
 • – Yatırımcı ailenin geçimini sağlayacak kadar yada bu miktarın biraz daha fazlasını getirebilir. Eğer Amerika Birleişik Devletlerine ekonomik anlamda ciddi bir etki yaratacak ise kabul edilebilir.
 • – Yapılacak yatırım gerçekten aktif bir işletme olarak geçmesi gerekmektedir. Sadece gösteriş amaçlı işlenmeyen ve tahsis edilmemiş yatırımlar teminat olarak kabul edilmemektedir.
 • – Yapılacak olan ticaret şirketin başarı çizgisini yükselteccek miktarda büyük olmalıdır.
 • – Tüccar vizesinde olduğu gibi aynı şekilde kişi, Amerika Birleşik Devletleri ile ticari anlaşması mevcut olan bir ülkenin vatandaşı olmalıdır.

Yatırımcı Vizesi için Gerekli Evraklar

 • – Tüccar vizesinde olduğu gibi Amerika Vizesi başvurusu için gerekli şablona uygun fotoğraf.
 • – DS-160 Göçmen olmayan vize başvuru formunun eksiksiz doldurulmuş olması.
 • – Vergi levhası ve güncel, orijinal faaliyet belgesi.
 • – Başvuru sahibinin yatırımını kanıtlamak için gerekli olan sözleşme, kiralama, mal varlığı, satın alma, senet vb ticari belgeler.
 • – Şirketin gerçek ve faaliyet gösteren bir şirket olduğunu kanıtlamak için, muhasebe raporları. “ Gelir tablosu, satın almalar, çalışan bilgileri, faturalar, makbuzlar vb.”
 • – Başvuru sahibinin, başvuruyu gerçekleştirmek ve yatırım için yeterli pozisyonda olduğunu belirten belge.
Ticari Vize’de Aile Bireylerinin Durumu Nedir?

En çok sorulan sorulardan birisi doğal olarak evli yatırımcıların aileleriyle ilgili durumlarını sorgulamaları oluyor. Aslında bu konuda kurallar oldukça açık ve nettir. Başvuru sahibinin eşi ve 21 yaşın altında medeni durumu bekar olan çocukları başvuru sahibine eşlik etmek üzere başvuru yapabilirler. Bu bireylerin milliyetlerine bakılmaz. Aynı zamanda E-vize sahibi eşler çalışma izni içinde başvuru yapabilirler.

Amerika Vizesi

Amerikavizesi.com, vize başvurusu yapacak kişilerin en pratik ve en güvenilir şekilde Amerika Vizesi sahibi olmasını sağlamak için deneyimli vize danışmanları kadrosu ile hizmet vermektedir. Vize alımını en kısa sürede gerçekleştirmek için dört pratik adım uygulanmaktadır. Amerika vizesi için gerekli belgeleri hazırlayın, evraklarnızı kontrol edelim ve uçak bileti, konaklama, seyahat sigortası gibi konularda size yardımcı olalım, evraklarınızı konsolosluğa teslim edelim, vizeniz çıktığında teslim edelim.

footeriletisim

İLETİŞİM

29 Ekim Cad. İstanbul Vizyon Park 2.Blok 4.Kat No:410

E-mail : info@amerikavizesi.com

Fax : +90 212 542 38 94