San Francisco

Anasayfa / San Francisco 26 Ağustos 2014

Amerika’nın en büyük 4. eyaleti konumundadır.1000 kişilik küçük bir nüfusa sahip iken, 1848 yılındaki bazı gelişmeler ile birlikte nüfusunda hızlı bir artış meydana gelmiş ancak 20. yüzyılın başlarında yaşanan büyük deprem nedeniyle şehir yerle bir olmuştur.Daha sonra yeniden imar edilmeye çalışılan San Francisco, zamanla bugünkü haline gelmiş ve mimari açısından dünyanın en iyi şehirlerinden biri olma özelliğini göstermektedir.

Oldukça toplu bir yerleşim alanı olan San Francisco tiyatro, sinema, heykeltraş gibi önemli sanat dallarının birarada bulunduğu hoş bir şehirdir.Ayrıca ABD’nin en özgürlükçü eyaletlerinden biri olan San Francisco, bu konuda yaşanan bazı siyasi gelişmelerden etkilenerek daha modern bir hukuk anlayışı ile yönetilmektedir.Amerika öğrenci vizesi için başvuruda bulunan bireylerin genel olarak New York ve San Francisco’yu tercih ettiği gözlemlenmektedir.Bu durum eğitim açısından da San Francisco’nun önemini vurgulamaktadır.

Market Street gibi bir finans merkezine sahip olan eyalet, pek çok banka ve kuruluşun birarada bulunduğu önemli bir bölgedir.Birçok uluslararası şirketin şube açtığı bu bölgede New York’tan sonra finans merkezinin San Francisco olduğunu göstermektedir.

China Town adlı bölge 1848-1850 yıllarında bu bölgeye yerleşen Çinlilerden ismini almış durumda.Neredeyse tamamiyle Çinlilerden oluşan bölge aynı zamanda gözle görülür bir şekilde Çin mimarisine sahip.Hediyelik eşyalar ve tabelalar tamamen Çinlilere ait objeler niteliğinde.Resmen kendinizi Çin’de hissetmeniz mümkün.Bu mahallede yapılan yılbaşı kutlamaları kentin pek çok meraklısı tarafından seyrediliyor.Oldukçe eğlenceli geçen kutlamalar genel olarak Çinlilere özgü belirli dansları ve müzikleri kapsıyor.

North Beach adı verilen bölge ise tamamiyle bir İtalyan mahallesi görünümünde.İtalyan cafe ve restaurantları oldukça iyi seviyede.Aynı zamanda epey renkli bir gece hayatına sahip.San Francisco’da oldukça ünlü anıtlarında biri de itfaiye kulesi.Şehrin 1906 yılında geçirdiği deprem sonrasında henüz yaralarını yeni yeni sararken, hemen ardından büyük bir yangın geçirmiş.Bu yangını söndürmek isteyen kahraman itfaiyeciler için 1993 yılında yapılmış olan bu kule şehrin sembolleri arasında bulunuyor.Kulenin tepesine çıkıp şehrin fotoğraflarını almanız gayet mümkün, üstelik manzara da buna uygun bir vaziyette bulunuyor.Kuleyi geçtikten sonra sevimli Lombard Street’e geliyoruz.Bu dar caddenin kenarları çiçeklerle süslenmiş, araba ve yaya trafiğine açık bir durumda.

San Francisco’nun en önemli bölgelerinden biri de Pier 39 adı verilen bölge.Çok canlı, hareketli ve oldukça kalabalık olan bu bölge, aynı zamanda içki satan tezgahlara ve çeşitli gösterilere ev sahipliği yapıyor.Bölgede genel olarak çocuklar için ayrılan eğlence parkları ve her yaşa hitap eden müzeler mevcut.Müzeler oldukça tarihi sanat eserleri sergilemekte.Vaktiniz olursa kaçırmayın.

San Francisco tüm yönleriyle insan yaşamı için oldukça değerli bir eyalet olarak adlandırılıyor.Oldukça renki bir eğitim yaşamı geçirebileceğiniz, iş seyahatlerinizi değerlendirebileceğiniz bu şehir kültür, sanat ve eğlence konusunda da ABD’nin ön plana çıkan eyaletleri arasında bulunuyor.

Amerika Vizesi

Amerikavizesi.com, vize başvurusu yapacak kişilerin en pratik ve en güvenilir şekilde Amerika Vizesi sahibi olmasını sağlamak için deneyimli vize danışmanları kadrosu ile hizmet vermektedir. Vize alımını en kısa sürede gerçekleştirmek için dört pratik adım uygulanmaktadır. Amerika vizesi için gerekli belgeleri hazırlayın, evraklarnızı kontrol edelim ve uçak bileti, konaklama, seyahat sigortası gibi konularda size yardımcı olalım, evraklarınızı konsolosluğa teslim edelim, vizeniz çıktığında teslim edelim.

footeriletisim

İLETİŞİM

29 Ekim Cad. İstanbul Vizyon Park 2.Blok 4.Kat No:410

E-mail : info@amerikavizesi.com

Fax : +90 212 542 38 94