Parmakizimi aldırmam gerekiyor. Ne yapmalıyım?

Anasayfa / Parmakizimi aldırmam gerekiyor. Ne yapmalıyım? 10 Aralık 2014

Ankara Amerikan Büyükelçiliği parmak izi alınması konusunda sizlere yardımcı olamaz. Amerika’da sizlerden hangi bölüm parmak izi istiyorsa sizler parmak izlerinizi oraya vermeniz gereklidir. Aldığınız parmak izlerinizi Türkiye’de bulunduğunuz şehirdeki Yabancılar polisine götürmeniz yeterlidir. FBI parmak izi Türkiye’den istediği zaman bu yöntem kullanılır. Herhangi bir nedenden ötürü suç işlenmişse ya da sizlerden parmak izi raporu istenmişse bunu kendi birimlerine yaptırmanız gereklidir. Yabancılar polisine ise bu kayıt ve kartlarınızı bildirmeniz önemlidir. Türkiye’den istenen tüm evraklar özellikle yabancılara ait işlemler Yabancılar polisi tarafından sürdürülür.

Parmak izlerinin kayıtları alındıktan sonra sizler polise bildirdiğiniz zaman araştırılmanız gereken durumlarda sizler için FBI da dâhil olmak üzere tüm birimler oradan iletişime geçerler. Bu konu ciddi olduğu için geciktirilmemesi gereklidir. Geciktirildiği zaman sizler hakkında yasal işleme başvurulur. Parmak izleri tüm ülkelerde istenilen bir olaydır. Konsolosluklar almadığı için yetkili makamlara başvurmanız önemlidir. Bu işlemlerde sizler pasaportunuzu yanınızda bulundurmalısınız. Pasaport ile birlikte Amerika vizesi sürenizin de geçmemiş olmaması önemlidir. Parmak izi işlemleri sırasında vize olaylarınıza da bakılır. Geciktirilen vize işlemleri sonucunda sizler cezaya hatta sınır dışı edilebilirsiniz. İlk 15 gün sürede para cezanızı verdiğiniz zaman Türkiye’ye giriş çıkışınız serbesttir. Belirli süreyi geçtiğiniz zaman ne kadar geçerseniz o kadar ceza sizlere uygulanır. Türkiye’ye girme yasağınız gündeme gelir.

Rehberlik firmaları sizlerin tüm işlemleriniz için yardımı sağlarlar. Sizlere zamandan kazandırırlar ve işlerinizi takip ederler. Sizlerle devamlı iletişimde olarak neler gerekiyor bildirirler. Bu konuda uzman ekipler ile çalışmanız sizlerin herhangi bir soruna düşmemenizi sağlar. Düzenli takip edilmeyen her gün sizlere kayıp olacaktır. Evraklarınızın biri eksik olduğu zaman bunlar suç olayına girer. Önemli olan her şeyi günü ve zamanında yapmanızdır. Sizlere belirtilen sürede rehber firmaları önceden uyarır. İlk olarak yapmanız gereken evraklarınızı düzenli şekilde rehber firmalarına demenizdir. Sizler evrak konusunda dürüst olmanız gereklidir. Rehber firmaları ile çalışmanız sizlere büyük ölçüde zaman kazandıracaktır. Bu işlemlerde önemli olan doğru bilgilerin verilmesidir.

Amerika Vizesi

Amerikavizesi.com, vize başvurusu yapacak kişilerin en pratik ve en güvenilir şekilde Amerika Vizesi sahibi olmasını sağlamak için deneyimli vize danışmanları kadrosu ile hizmet vermektedir. Vize alımını en kısa sürede gerçekleştirmek için dört pratik adım uygulanmaktadır. Amerika vizesi için gerekli belgeleri hazırlayın, evraklarnızı kontrol edelim ve uçak bileti, konaklama, seyahat sigortası gibi konularda size yardımcı olalım, evraklarınızı konsolosluğa teslim edelim, vizeniz çıktığında teslim edelim.

footeriletisim

İLETİŞİM

29 Ekim Cad. İstanbul Vizyon Park 2.Blok 4.Kat No:410

E-mail : info@amerikavizesi.com

Fax : +90 212 542 38 94