New York

Anasayfa / New York 26 Ağustos 2014

Dünyanın en etkileyici şehirlerinden biri olan, New York sokaklarındaki geçmişin izleri ve çok kültürlü yapısı ile gerçekten merak duymanız gereken yerlerden biri.ABD’nin geçmiş tarihine tanıklık eden New York, tarihi yapıları ile bu durumu ön plana çıkaran eyaletlerden biri.

Amerika ticari vize başvurusu bulunanların büyük bir bölümü genellikle New York eyaletine gelmektedirler.Bu durumu farklı iş kollarının merkezlerini bünyesinde barındırması neticesinde gerçekleştiği oldukça açıktır.New York’u incelerken genel olarak bir şehir rehberi niteliğini taşıyacak olan yazımız, aynı zamanda seyahatinizi gerçekleştirmeden önce sizlere gerekli hazırlıklar konusunda birtakım tavsiyeler verme amacını taşımaktadır.New York’a gitmeden önce tavsiye edebileceğimiz konular şu şekilde ;

  • Yaptırmış olduğunuz seyahat sağlık sigortanızın sizleri New York’ta ikamet ederken karşılaşabileceğiniz herhangi bir sağlık problemine karşı gerekli sağlık masraflarınızı karşılayacak olup olmamasına dikkat ediniz.Sigorta şirketlerinin birbirinden farklılık gösterebildiği bu durum oldukça önemlidir.Çünkü New York’ta sağlık masrafları oldukça yüksektir.Kullandığınız rutin bir ilacınız varsa Türkiye’den gelirken seyahat edeceğiniz süre zarfına göre stok yapmayı unutmayınız.
  • Şehir içi ulaşım konusunda en iyi araç metrodur.Toplu olarak para yüklenilen kartları kentin değişik yerlerinde bulunan klübelerden tahsis edebilirsiniz.Gece 12’den sonra metroya binmemeniz tavsiye edilir.Güvenlik olarak birçok problemin bulunduğu şehir gasp, hırsızlık ve cinayet konularında ön plana çıkmaktadır.Hatta mümkünse cüzdanınızı arka cebinizde taşımamanız tavsiye edilmektedir.Bu durumdan oldukça mağdur olan turistler özellikle cüzdanlarınının arka ceplerinden çalındığı ve bunun farkına bile varamadıklarını ifade etmişlerdir.
  • Metropolitan sanat müzesine gitmeyi kesinlikle ihmal etmeyin.Dünyanın en iyi sanat müzeleri arasında yer almaktadır.2 milyondan fazla sanat eseri bulunmaktadır.Giriş ücretlidir.
  • Rockefeller Center adlı gökdelene çıkıp New York’u 360 derece açıyla izleyebilmeniz mümkün.Alt katları alışveriş merkezi olarak tasarlanan bu yapının orta ve son katlarına doğru çeşitli medya şirketleri bulunmaktadır.Son kat ise ziyaretçilere özel olarak ayrılmıştır.
  • Amerika’nın birçok bölgesinde Çin mahalleleri bulunmaktadır.Ucuz bir yemek talep ediyorsanız bu Çin mahallelerine gitmeniz tavsiye edilir.Oldukça kalabalık olan bu mahalle de kendinizi tamamen Çin’de gibi hissedebilmeniz mümkün.
  • Trinity kilisesi dünyanın en ünlü kiliselerinden biridir.1697 yılında yapılan bu kilise dünyanın en eski Anglikan kilisesi olma özelliğine sahiptir.
  • New York kütüphanesi de özellikle ziyaret etmeniz gereken yerler arasında.Amerika’nın 3. halk kütüphanesi olan bu yapı, eskisi kadar rağbet görmese de orjinalliğinden henüz birşey kaybetmemiştir.
  • Dünya Ticaret Merkezi, ABD’de bulunan en önemli yapılar arasında bulunmaktadır.11 Eylül 2001 saldırılarından sonra yine aynı alana kurulan Dünya Ticaret Merkezi, birçok turist tarafından ziyaret edilen önemli yapılar arasındadır.En alt katında sergi salonları bulunan müzede ABD tarafından Ulusal Ant Müzesi ilan edilmiş durumda.
  • Wall Street, oldukça tarihsel bir geçmişe dayanmaktadır.Birtakım ünlü finans kuruluşlarının birarada bulunduğu bu sokak 17. YY’da Hollandalıların İngiliz saldırısını önleyebilmek için kurduğu duvardan adını almaktadır.


Amerika Vizesi

Amerikavizesi.com, vize başvurusu yapacak kişilerin en pratik ve en güvenilir şekilde Amerika Vizesi sahibi olmasını sağlamak için deneyimli vize danışmanları kadrosu ile hizmet vermektedir. Vize alımını en kısa sürede gerçekleştirmek için dört pratik adım uygulanmaktadır. Amerika vizesi için gerekli belgeleri hazırlayın, evraklarnızı kontrol edelim ve uçak bileti, konaklama, seyahat sigortası gibi konularda size yardımcı olalım, evraklarınızı konsolosluğa teslim edelim, vizeniz çıktığında teslim edelim.

footeriletisim

İLETİŞİM

29 Ekim Cad. İstanbul Vizyon Park 2.Blok 4.Kat No:410

E-mail : info@amerikavizesi.com

Fax : +90 212 542 38 94