Manhattan

Anasayfa / Manhattan 18 Kasım 2015

Görülüp Gezilmesi Gereken Yer ve Yapılar

manhattan gezilecek yerler

Manhattan

Amerika kelimesini duyan hemen hemen her yaşta insan New York’u da duymuştur. Hatta öyle ki New York ABD’den isim olarak daha gösterişli bir hale bürünmüştür. Gerek devasa yapıları gerek olağanüstü bir yere inşa edilmiş bu şehir mekanları ve çektiği turist sayısı ile dudak uçuklatan rakamlara sahiptir. Bu gösterişli şehrin gezilebilecek en mükemmel yeri Manhattan Adası’dır. Şöyle söylenebilir ki şehirde bulunan tüm güzellikler bu bölgede yer alır. Bizde size New York’ta gezebileceğiniz yerler hakkında bilgi verip, sıra ile tanıtacağız. Gezebileceğiniz bir rota çizmeye çalışacağız. Aksi taktirde ‘bir çıkayım nere denk gelirse ora giderim’ düşüncesi sizi hem yoracak hem de vakit kaybına sürükleyecektir. Gezip görebileceğiniz yerleri biz yazdık size de gidip görmek düşer. O kadar yoğun bir turist var ki New York’ta, siz turist olmasanız dahi turist damgası yiyebileceksiniz. Filmlerin mekanı New York’ta gezilebilecek yerler neler bakalım.
Her yeri hızla gezmek bir şey kazandırmayacağı için Manhattan’ı bölgelerine ayırıp size sunduk. Başlangıç noktamızı seçtikten sonra ‘sen mi büyüksün ben mi Manhattan’ diyebiliriz.

Midtown / Times Square

The Times

Times Square

İyi bir gezi için en ideal başlangıç noktası şehrin göbeğidir. Turizm merkezi Midtown hem Manhattan’ın merkezi hem de her yere açılan bir kapı gibi. İstikametimiz adını sık sık duyduğunuz ve neresi burası ya dediğiniz bir nokta Times Square. Ünlü Times Meydanı’nı duymuşsunuzdur. Yürüyüşler, eğlence noktaları, ışıklar, görseller, paneller. En büyük özelliği fazla sayıda neon ışıkları. Her yer bunlarla süslenmiş. Birçok ilkin yaşandığı meydandasınız. Ne kadar abartılı olursa olsun gerçek New York burası değil. New York halkı abartıyı pek sevmiyor. Çevrenizdekilerin çoğu oralı değil bunu bilin istedik.

Şehrin Simgesi Empire State

Empire State Binası

Empire State


İsmi kadar etkileyici bir bina hemen dibinizde. 1931 yılında inşa edilen bu yapı uzun süreler dünyanın en yüksek binası-gökdeleni unvanına sahip olsa da Arabistan yapıları bu rekoru ele almıştı. Bu yapının en hoş yanı özel günlere göre ışıklara bürünmesi. Noel, Dünya Kupası, S evgililer Günü burayı gelin ve görün. Binanın en üst katına çıkıp şehri seyretmek güzel olsa da manzarada kendi olmayınca içinizi bir hüzün kaplıyor. Tabi bu üzüntü fazla sürmeyip Rockefeller Center’da son buluyor. Bu bina hakkında söylemek istediğimiz son bir şey daha var. Çıkıp gözlem yapmak biraz tuzlu gelebilir.

Rockfeller Center, Top of The Rock binaları ve Chrysler Building yazısına göt atmak istiyorsanız bir sonra ki yazımıza geçebilirsiniz.

Amerika Vizesi

Amerikavizesi.com, vize başvurusu yapacak kişilerin en pratik ve en güvenilir şekilde Amerika Vizesi sahibi olmasını sağlamak için deneyimli vize danışmanları kadrosu ile hizmet vermektedir. Vize alımını en kısa sürede gerçekleştirmek için dört pratik adım uygulanmaktadır. Amerika vizesi için gerekli belgeleri hazırlayın, evraklarnızı kontrol edelim ve uçak bileti, konaklama, seyahat sigortası gibi konularda size yardımcı olalım, evraklarınızı konsolosluğa teslim edelim, vizeniz çıktığında teslim edelim.

footeriletisim

İLETİŞİM

29 Ekim Cad. İstanbul Vizyon Park 2.Blok 4.Kat No:410

E-mail : info@amerikavizesi.com

Fax : +90 212 542 38 94