Amerika Haberleri

Amerika’nın Sır Gibi Saklanmış 11 Milli Parkı

Amerika, New York City gibi yoğun kalabalık caddeleriyle, vahşi batısıyla, sinema sektörüyle, finans merkezleriyle, Casino ve bilumum eğlence çeşitleriyle, müzik türleriyle bilinilen bir ülke. Turistlerin ve öğrenim için gidenlerin, zengin olma hayallerinin ülkesi Amerika, pek bilinmeyen ve görülmeye değer doğal güzellikleri içinde barındırıyor. Biz, hakkında yüzlerce görüşün olduğu bu ülkenin bambaşka bir yönüyle karşınıza çıktık. Özellikle bu ülkeyi ziyaret edeceklere yol gösterecek, bu rengarenk, capcanlı doğal güzellikleri sizinle paylaşal..

Amerika’ya Seyahat Yapacaklara: Karşılaştığınızda Şaşırmamanız İçin Bilmeniz Gereken İlginç Bilgiler

Amerika üzerine yapılan tartışmalar, görüşler bir yana dursun; geçmişte ve günümüzde ilgi çekmeye devam eden bir ülke olarak insanların ziyaret ettiği yerlerden biri olmaya devam edecek. Henüz bu ülkenin topraklarına adım atmayanların kafalarında genellikle filmlerden, dizilerden veya kitaplardan edinilmiş bir şablon mutlaka vardır. Bu şablonların bir kısmı tutar, bir kısmı ise bizi şaşırtır. Kültürler arası farklar, teknik detaylar bazen gidenler için biraz zorluk yaşatır. 50 eyalete sahip bir yer söz konusu olunca ve her birinin, diğerinden farklı ..

Work and Travel İle Amerika’ya Giden Türk Öğrencilerimizin Yaşadığı “Sudan Çıkmış Balık” Halleri

Work and Travel sistemi Amerika Devleti kontrolü ve onayı ile yapılan bir eğitim programı. Bu eğitim programı dahilinde dünyanın pek çok yerinde bulunan öğrencilerin ABD'ye gelip eğitim alması, İngilizce dilini öğrenmesi ve geliştirmesi hedefleniyor. Bu program yaz aylarında yapılıyor. Amerika'da öğrencilerin yapacağı işler çok çeşitli. Burada eğlence mekanlarında, restoranlarda, kafelerde, otellerde ve alışveriş noktalarında iş bulma imkanınız olacaktır. En çok tercih edilen bu işler dışında bulabileceğiniz birkaç farklı alan daha var. Amerika..

Duyanlarda Dumur Etkisi Yaratan En İlginç Amerikan Kanunları

Amerika Birleşik Devletleri eşit hakların, özgürlüklerin ülkesi olduğunu her fırsatta dile getirmektedir. Hatta Amerika'nın ilk kurulduğu yıllarda kurucular tarafından Bağımsızlık Bildirgesi imzalanmıştır. Paris Anlaşması sonrası herkesin eşit ve özgür bir toplumda yaşaması gerektiğinin altına imza atılmıştır. Ancak ülkede, farklı eyaletlerde bazen "bu da ne?", dedirten ilginç kanunlara rastlamaktayız. Bunlardan bazısının cezai yaptırımları uygulama kapsamındadır. Amerika'nın bu şaşırtıcı yasalarından bazılarını sizinle paylaşalım. B..

Amerika’da İlk Ücretli Doğum İzni

F7A6D4AA-ACA9-43D6-B57E-1C6DD5667F71_w640_r1_s-1 California eyaletindeki San Francisco kenti, Amerika ’da çalışan kadınlara bütün ücretli doğum iznini kabul eden yasayı onayladı. Bu Nedenle San Fransisco Amerika ’da kadınlara ücretli doğum izni hakkı tanıyan birincil şehir oldu. Büyük Kasaba yönetiminin Salı günü onayladığı yasa gereğince artık işverenler, kentte çalışan yeni anne ve babalara 6 haftalık bütün maaşlı doğum izni devretmek zorunda. Bundan önce California eyalet yasalarına tarafından işverenler, doğum izni alan çalışanlara maaşlarının yalnızca yüzde 55 ’ini vermekle ..

Amerika Vizesi

Amerikavizesi.com, vize başvurusu yapacak kişilerin en pratik ve en güvenilir şekilde Amerika Vizesi sahibi olmasını sağlamak için deneyimli vize danışmanları kadrosu ile hizmet vermektedir. Vize alımını en kısa sürede gerçekleştirmek için dört pratik adım uygulanmaktadır. Amerika vizesi için gerekli belgeleri hazırlayın, evraklarnızı kontrol edelim ve uçak bileti, konaklama, seyahat sigortası gibi konularda size yardımcı olalım, evraklarınızı konsolosluğa teslim edelim, vizeniz çıktığında teslim edelim.

footeriletisim

İLETİŞİM

29 Ekim Cad. İstanbul Vizyon Park 2.Blok 4.Kat No:410

E-mail : info@amerikavizesi.com

Fax : +90 212 542 38 94