Duyanlarda Dumur Etkisi Yaratan En İlginç Amerikan Kanunları

Anasayfa / Duyanlarda Dumur Etkisi Yaratan En İlginç Amerikan Kanunları 12 Haziran 2016

Amerika Birleşik Devletleri eşit hakların, özgürlüklerin ülkesi olduğunu her fırsatta dile getirmektedir. Hatta Amerika’nın ilk kurulduğu yıllarda kurucular tarafından Bağımsızlık Bildirgesi imzalanmıştır. Paris Anlaşması sonrası herkesin eşit ve özgür bir toplumda yaşaması gerektiğinin altına imza atılmıştır. Ancak ülkede, farklı eyaletlerde bazen “bu da ne?”, dedirten ilginç kanunlara rastlamaktayız. Bunlardan bazısının cezai yaptırımları uygulama kapsamındadır. Amerika’nın bu şaşırtıcı yasalarından bazılarını sizinle paylaşalım.

Bari Şu Tavşanları Haziran Ayında Rahat Bırakalım!

amerika-tavsanlar
Amerika’nın Wyoming eyaleti doğal madenlerin bölgesidir. Eğer bu eyaletteyseniz ve hava çok sıcaksa, aklınıza ilk gelecek şey gidip bir tavşan fotoğrafı çekmek olmalıdır. Zaten bu hangimizin aklına gelmemiştir ki! Ya da bu yasayı koyanlar böyle düşünmüş olmalılar. Evet, bu eyaletin bazı bölgelerinde Haziran aylarında tavşan fotoğrafı çekmek kesinlikle yasaktır. Sebebini sormayın, biz de bilmiyoruz:)
Tavşanları rahat bırakırız söz, ama Amerika’ya gidip bol bol fotoğraf çekmek istiyorum diyorsanız şuraya; “Amerika Turist Vizesi” tıklayarak 10 Yıllık Amerika vizesi almanın aslında o kadar da zor olmadığını görebilirsiniz.

Takma Bıyık Takmayın Yahu Din Kardeşiyiz!

takma-biyik
Kiliseler içerisinde takma bıyık takmaya kalkarsanız; ki siz böyle şeyler yapmazsınız, biliyoruz; bu bir suçtur. Kiliseye gelen insanların gülmesine sebep olabileceği nedeniyle böyle bir yasak söz konusudur. Kim bunu deneyip kilisedeki rahipleri güldürdüyse, zaman içinde böyle bir yasa çıkarmaya karar vermiş olmalılar, diye düşünüyoruz.

Komşu Komşunun Süpürgesine Muhtaç Kaldı!

rihanna-supurge
Colorado eyaletinde komşunun biri gelip elektrik süpürgenizi ister de, siz de “aman canım ne olacak, insanlık öldü mü?”, deyip verirseniz suç işlemiş oluyorsunuz. Onlarda da, “ikram tabağı boş geri gönderilmez” adeti var mıdır, varsa bu bir suç mudur diye merak ediyoruz. İnsanlık resmen ölmüş. Belki bir Rihanna değilim ama bende iş hayatına atılmak istiyorum diyenleri duyar gibiyiz. Öncelikle bu konuda bir yurtdışı görüp gelmek pekte mantıksız sayılmaz. Fırsatlar ülkesinde bir ticari gezinti yapmak istiyorsanız şuradan; Amerika Ticari Vize nasıl alınır detaylara bir bakın deriz.

Peynirlerin Arasında Uyumanın Tadı Bir Başka!

peynir-ve-uyku
Güney Dakota eyaletinin havasından mıdır, suyundan mıdır bilemeyiz; burası ülkedeki en ilginç birkaç kanuna imza atan bir eyalet. Bunlardan en dikkat çekeni, uykusu gelen birinin peynir imalathanesinde uyuduğu takdirde suç işlemiş olması. Ama insan peynir kokusunu içine çekemeden nasıl güzel bir uyku uyuyabilir ki? Burada biraz acımasız davrandıklarını kabul etmek lazım.

Amerika Vizesi

Amerikavizesi.com, vize başvurusu yapacak kişilerin en pratik ve en güvenilir şekilde Amerika Vizesi sahibi olmasını sağlamak için deneyimli vize danışmanları kadrosu ile hizmet vermektedir. Vize alımını en kısa sürede gerçekleştirmek için dört pratik adım uygulanmaktadır. Amerika vizesi için gerekli belgeleri hazırlayın, evraklarnızı kontrol edelim ve uçak bileti, konaklama, seyahat sigortası gibi konularda size yardımcı olalım, evraklarınızı konsolosluğa teslim edelim, vizeniz çıktığında teslim edelim.

footeriletisim

İLETİŞİM

29 Ekim Cad. İstanbul Vizyon Park 2.Blok 4.Kat No:410

E-mail : info@amerikavizesi.com

Fax : +90 212 542 38 94