Baltimore

Anasayfa / Baltimore 26 Mart 2015

Baltimore Amerika’nın büyüklük olarak 24. büyük kentidir. Şehrin kurulduğu yer aynı zamanda nehir taşımacılığının da yapıldığı Patapsco nehri kıyısıdır. Şehir aynı zamanda Chesapeake körfezindedir. Şehir Atlantik Okyanusunun kıyısına kurulmuş bir sahil kentidir. Şehrin bir tarafı ova, diğer tarafı okyanus ve nehirle çevrilidir. Şehir iki kısım olara bilinmektedir. Ova kısmında bulunan bölüme Aşağı Şehir ve okyanus tarafında bulunan bölüme ise Yukarı Şehir denir. Şehrin liman kısmı olan İner Harbor yıllar boyunca göçmenlerin ülkeye ilk ayak bastıkları yer olmuştur. Şehrin en ünlü simalarından Edgar Alan Poe bu şehirde ölmüş ve yine bu şehirde Westminster Kilisesine gömülmüştür.

Şehrin iklim yapısı subtropikal bir yapı gösterir. Yani ilkbahar ayları yağışlı sıcak, kış ayları soğuk ve kar yağışlıdır. Şehrin en önemli sorunlarından birisi, şehirde gerçekten çok fazla zenci bulunmasıdır. Bu şehrin güvenliğini olumsuz bir şekilde etkilemektedir. Bu nedenle bu şehre gittiğinizde dikkatli olmanızı öneririm. Halen yapılan istatiski çalışmalara göre Amerika’nın en çok cinayet işlenen şehridir.

Şehrin en önemli gece kulüplerinden birisi olan Bedrock Bar gerçekten oldukça gösterişli ve eğlenceli bir yer. Şehrin alışveriş merkezleri ise; A. Kirchmayr Chocolatier, Bin 604 Şarap Evi, Corradetti Glass Studio&Gallery, Doubledutch, Savage Mill, dir. Buralarda aradığınız ve hatta aramadığınız her şeyi bulabilirsiniz. Aslında Baltimore’ da gezilecek birçok yer var ama genel özellik olarak bir liman kenti olması nedeni ile hemen bütün yerler denizcilikle ve limanlar ilgili. Fakat yine de şehirde birçok gezilip görülebilecek yer var. Şehrin tüm güzelliklerini görebilmek için Amerika Turist Vizesi ile gelin ve bu güzel şehri gezin.

Amerika Vizesi

Amerikavizesi.com, vize başvurusu yapacak kişilerin en pratik ve en güvenilir şekilde Amerika Vizesi sahibi olmasını sağlamak için deneyimli vize danışmanları kadrosu ile hizmet vermektedir. Vize alımını en kısa sürede gerçekleştirmek için dört pratik adım uygulanmaktadır. Amerika vizesi için gerekli belgeleri hazırlayın, evraklarnızı kontrol edelim ve uçak bileti, konaklama, seyahat sigortası gibi konularda size yardımcı olalım, evraklarınızı konsolosluğa teslim edelim, vizeniz çıktığında teslim edelim.

footeriletisim

İLETİŞİM

29 Ekim Cad. İstanbul Vizyon Park 2.Blok 4.Kat No:410

E-mail : info@amerikavizesi.com

Fax : +90 212 542 38 94