Austin

Anasayfa / Austin 25 Mart 2015

Amerika’nın en büyük 17. şehri olan Austin, Teksas eyaletinin başkenti konumundadır. Lady Bird Gölü’nün hemen kıyısında kurulmuş harika bir şehirdir. 1836 yılına kadar İspanyolların yönetiminde olan şehir, 1845 yılına kadar bağımsız bir cumhuriyet olmuş. Bu tarihten sonra da Amerika’ya bağlanmış.

Austin’de Yaşam

Austin, canlı müzikleriyle tanınır. Çünkü şehirde onlarca canlı müzik yapılan mekân bulunmaktadır. Austin şehrinin ekonomisi, teknoloji ve finansa dayanmaktadır. Şehir, dünyanın en büyük 500 şirketi içinde bulunan birçok şirketin merkezi konumundadır. Zamanında George W. Bush’un da valilik yaptığı şehirde Teksas Valilik binası bulunmaktadır. Bu bina tıpkı Beyaz Saray’a benziyor ancak rengi daha koyu ve biraz daha küçük görünüyor. Şehrin sokakları oldukça düzenli her yerden karşınıza sincaplar çıkıyor. Ayrıca bol miktarda Türk kebabı satan yerler bulunmakta! Ancak bu kebapçıların çok büyük bir kısmı Amerikalı, yani Türkçe bilmiyorlar ve et olarak domuz eti kullanabiliyorlar. Austin sokakları diğer ABD şehirlerine göre nispeten daha sessiz durumda…

Austin Gezilecek Yerler

Lady Bird gölü, şehirle iç içe mutlaka göreceksiniz zaten, bunun haricinde Zilker Park, Barton Springs Pool, The Bullock Texas State History Museum görülmesi gereken yerler arasında sayılabilir. Teksas Austin Üniversitesi de ünlü bir üniversitedir ve Austin şehrinde bulunmaktadır.

Austin’e nasıl gidilir?

Austin’e doğrudan uçak seferi bulunmamaktadır. Aktarmalı uçuşlar ile Austin’e ulaşabilirsiniz. Austin’e gitmek için Amerika vizesi randevusu almanız gerekiyor.

Amerika Vizesi

Amerikavizesi.com, vize başvurusu yapacak kişilerin en pratik ve en güvenilir şekilde Amerika Vizesi sahibi olmasını sağlamak için deneyimli vize danışmanları kadrosu ile hizmet vermektedir. Vize alımını en kısa sürede gerçekleştirmek için dört pratik adım uygulanmaktadır. Amerika vizesi için gerekli belgeleri hazırlayın, evraklarnızı kontrol edelim ve uçak bileti, konaklama, seyahat sigortası gibi konularda size yardımcı olalım, evraklarınızı konsolosluğa teslim edelim, vizeniz çıktığında teslim edelim.

footeriletisim

İLETİŞİM

29 Ekim Cad. İstanbul Vizyon Park 2.Blok 4.Kat No:410

E-mail : info@amerikavizesi.com

Fax : +90 212 542 38 94