“Apostille” şerhini nerden alabilirim?

Anasayfa / “Apostille” şerhini nerden alabilirim? 19 Mart 2015

Onay yetkisi Ankara, İstanbul ve Adana Amerikan büyükelçiliği ve İzmir Konsolosluk temsilciliği üzerinde yetkisi yoktur. Apostille olayı için sizler bulunduğunuz ilin valiliğinden onay yetkisi alabilirsiniz. Apostille şerhinde özellikle belgenin noter tastikli yeminli tercümesi gereklidir. Lahey anlaşmasının geçerli olduğu ülkelerde başka yerlerden de onay alınarak yapılır. Türkiye ve Amerika ülkesi de dâhildir. Ankara Valiliği, İstanbul ve Adana valiliklerinden alabilirsiniz. Valiliklerden aldığınız kâğıtları saklamanız önemlidir.

Apostil, 5 Ekim 1961 tarihinde Lahey anlaşması uyarınca yürürlüğe girmiştir. Bir ülkede düzenlenen resmi bir belgenin diğer ülke tarafından tanındığını gösterir. İbraz edilmesine de olanak sağlar. Türkiye’de bir belge düzenleniyor ve bunu diğer ülkeler tanıyor. Diğer ülkeler için de aynı işlem sürecinin yapılmasıdır. Belge hangi yetkili makamdan alınmak isteniyorsa o ülkenin kurallarına uygun evraklar istenir. Apostil belgenin düzenlenmek istediği ülkede yapılır. Ülkelerin kendi kuralları ile gerekli evraklar kısa sürede düzenlenir. Türkiye’de özellikle valilikler, kaymakamlık ve adli belgeleri düzenleyen ağır ceza mahkemeleri başkanlığı tarafından verilir. Belgenin ilk olarak yeminli tercüman tarafından noter onaylı olarak çevrilmesi gereklidir.

İstenilen belgelerle sizler bulunduğunuz ülkenin yetkili makamına ibraz edebilirsiniz. Danışmanlık firmaları aracılığı ile işlemlerinizin takibi daha hızlı şekilde yapılır. Sizler ilk olarak hangi ülkedeyseniz o ülkenin istediği belgeleri bilmeniz gereklidir. Kısa sürede ve hızlı şekilde çözümler almak istiyorsanız danışmanlık firmalarının takip edecekleri yolları görmeniz önemlidir. İbraz süresinde sizler gerekli evraklarınızı tamamlamış olmalısınız. Apostil özellikle sizlerin diğer ülke kanunlarından da daha iyi şekilde yararlanmanızı sağlar. Kurallar gereği tüm ülkeler için ayrı hükümleri vardır. Sitemiz aracılığı ile sizler istenilen belgeleri öğreneceksiniz. Ülkelerin kuralları ve kanunları değişiklik gösterdiği için düzenli şekilde takip etmeniz gereklidir. Danışmanlık firmaları sizler için bu işleri kolay şekilde yaparlar. Sizler ise sadece çözüm aşamasında gerekli evraklarınızı ilgili makamlara verirsiniz. Hızlı ve etkili olması için rehber firmalardan yardım almanızı öneririz. Ülke kanunlarını bilmeniz ve neleri isteyeceklerini önceden görmeniz önemlidir.

Amerika Vizesi

Amerikavizesi.com, vize başvurusu yapacak kişilerin en pratik ve en güvenilir şekilde Amerika Vizesi sahibi olmasını sağlamak için deneyimli vize danışmanları kadrosu ile hizmet vermektedir. Vize alımını en kısa sürede gerçekleştirmek için dört pratik adım uygulanmaktadır. Amerika vizesi için gerekli belgeleri hazırlayın, evraklarnızı kontrol edelim ve uçak bileti, konaklama, seyahat sigortası gibi konularda size yardımcı olalım, evraklarınızı konsolosluğa teslim edelim, vizeniz çıktığında teslim edelim.

footeriletisim

İLETİŞİM

29 Ekim Cad. İstanbul Vizyon Park 2.Blok 4.Kat No:410

E-mail : info@amerikavizesi.com

Fax : +90 212 542 38 94