Amerika’ya ne kadar nakit para götürebilirim?

Anasayfa / Amerika’ya ne kadar nakit para götürebilirim? 26 Kasım 2014

Amerika’ya 10,000 dolar üzerinde bir miktar para götürüyorsanız bu miktarı sizlerin beyan etmesi şarttır. Kaç kişi gittiyseniz ne kadar yanınızda para bulunuyorsa bunları beyan etmeniz önemlidir. Bu beyanı “Report of International Transportation of Currency and Monetary Instruments FinCEN 105 (former CF 4790)” formu ile bildirmeniz gereklidir. Yurt dışına çıkan kişiler özellikle yanlarında belirtilen miktardan fazla nakit para bulundurmamaları gereklidir. Amerika için belirtilen limit 10,000 dolardır. Bu limitin üstünde yanınızda para bulunuyorsa sizler mutlaka form dolduracaksınız. Giriş kısmında sizler bu evrakı doldurarak para konusunda detaylı açıklama yapmalısınız. Para fazlalığı ülkeler arasında sorun teşkil eder.
Götüreceğiniz miktar ülkelerin kanunlarına göre değişiklik gösterir. Çoğu ülke farklı limit belirlemiştir. Çoğunlukla yurt dışına ziyaret etmek isteyen kişiler çıkış kapısında da belirli sorulara maruz kalırlar. Taşıdıkları ücretin sorun olmaması için önceden bilinçli hareket etmek gereklidir. Ülkeler arasında sizler ilk olarak yanınıza neler götüreceğinizi bilmelisiniz. Bunlar ile ilgili kurallar bulunur. Bu kurallar neticesinde yanınızda bulunduracağınız limiti de tespit edersiniz. Görevlilere karşı herhangi bir sorun olmaması için ilk olarak miktarın ülkelerin kurallarına uygun olması gereklidir.
Sizler rehber firmaları ile iletişime geçerek tüm yasal işlemleri daha net şekilde öğrenirsiniz. Özellikle vize ve pasaport işlemlerinizde nasıl bir evrak düzeni lazım önemli bir ayrıntıdır. Vize süreleriniz ve yanınızda taşıyacaklarınızı hep bilmelisiniz. İşlemlerinizin hızlı şekilde olması için bu tarz olaylara dikkat etmelisiniz. Yasal süreçlere maruz kalmak istemiyorsanız her ayrıntıyı önceden bilmeniz gereklidir. Rehber firmaları sizleri en doğru şekilde yönlendirecektir. Ne tarz işlemler için neler gerekli sizlere söylerler. Bu tarz olaylarda özellikle yanınızda nelerin taşınması gerektiğini bilmelisiniz. Sizlere önemli bir durum olarak belirtilen süre içerisinde bu evrakları hazırlamanızda önemlidir. Rehber firmalar aracılığı ile işlemlerinizi daha hızlı şekilde yapacaksınız. İstediğiniz ülkeye gidebilmek için öncelikle verilen belgelerin eksiksiz şekilde yapılması önemlidir. Sizlere sunulan zaman içerisinde vermeniz de gereklidir. Yanınıza alacaklarınızı eksiksiz yaptığınız aman istediğiniz şekilde rahat hareket edersiniz.

Amerika Vizesi

Amerikavizesi.com, vize başvurusu yapacak kişilerin en pratik ve en güvenilir şekilde Amerika Vizesi sahibi olmasını sağlamak için deneyimli vize danışmanları kadrosu ile hizmet vermektedir. Vize alımını en kısa sürede gerçekleştirmek için dört pratik adım uygulanmaktadır. Amerika vizesi için gerekli belgeleri hazırlayın, evraklarnızı kontrol edelim ve uçak bileti, konaklama, seyahat sigortası gibi konularda size yardımcı olalım, evraklarınızı konsolosluğa teslim edelim, vizeniz çıktığında teslim edelim.

footeriletisim

İLETİŞİM

29 Ekim Cad. İstanbul Vizyon Park 2.Blok 4.Kat No:410

E-mail : info@amerikavizesi.com

Fax : +90 212 542 38 94