Amerika’nın Sır Gibi Saklanmış 11 Milli Parkı

Anasayfa / Amerika’nın Sır Gibi Saklanmış 11 Milli Parkı 23 Haziran 2016

Amerika, New York City gibi yoğun kalabalık caddeleriyle, vahşi batısıyla, sinema sektörüyle, finans merkezleriyle, Casino ve bilumum eğlence çeşitleriyle, müzik türleriyle bilinilen bir ülke. Turistlerin ve öğrenim için gidenlerin, zengin olma hayallerinin ülkesi Amerika, pek bilinmeyen ve görülmeye değer doğal güzellikleri içinde barındırıyor. Biz, hakkında yüzlerce görüşün olduğu bu ülkenin bambaşka bir yönüyle karşınıza çıktık. Özellikle bu ülkeyi ziyaret edeceklere yol gösterecek, bu rengarenk, capcanlı doğal güzellikleri sizinle paylaşalım istedik. İşte görenlerin bakmaya doyamadığı bu eşsiz parklardan bazıları;

Yosemite Ulusal Parkı

yosemite-ulusal-park
“Ulusal parklar” kavramı doğanın düzeninin bozulmadan korunmasını sağlamak için ortaya atıldı. Bir asırdan fazla bir zaman önce ilk doğal ve milli parklar oluşturulmaya başlandı. Hem bitkilerin, hem doğal oluşumların, hem de canlı popülasyonunun yaşama devam etmesi için gerekli alanı oluşturma düşüncesiyle kurulan “Ulusal Park” kavramımın oturması biraz zaman aldı. Bu parklardan biri olan Yosemite Ulusal Parkı, mükemmel dağ ve tepelerin yanında bölgede yaşayan ayılar için ayrılmış özel alanları kapsıyor. Bu olağanüstü doğal güzelliği görmeniz için Kaliforniya eyaletine yolculuk yapmanız gerekiyor.

Channel Adaları Ulusal Parkı

channel-adalari-abd
Okyanusun muhteşem güzelliği ve üzerinde bulunan bu 8 ada mutlaka görülmesi gereken bir manzarayı gözler önüne seriyor. Bu harikulade adalardan 5 tanesi Channel Adaları Ulusal Parkı’nın bir parçası. Bu geniş alan 1938 yılından beri Ulusal Park statüsünde bulunuyor. Burada kamp kurabilir, isterseniz uzun doğa yürüyüşleri yapma şansını yakalayabilirsiniz. Burayı görmek için Kaliforniya eyaletine yolculuk yapmanız gerekiyor.

Biscayne Ulusal Parkı

Biscayne-ulusal-park
Miami yakınlarında bulunan bir ulusal parktır. Suların içerisinde ilerlerken mercanları, korunma altındaki balık türlerini, bataklıkları bir arada görebilirsiniz. Burada tekne turları ve kamp yapma imkanınız bulunmaktadır. Doğal hayatı görmeniz için bulunmaz bir fırsattır. Doğal parkın yer aldığı alan Biscayne Körfezi olarak adlandırılır.
Bu muhteşem körfezi ve adaları görmek için Florida eyaletine seyahat etmeniz gerekiyor. Bu arada Florida hakkında detaylı bir yazı okumak isteyenler; Florida Şehir Rehberi yazımıza göz atabilirler.

Congaree Ulusal Parkı

Congaree-ulusal-park
Doğal bataklık alanları, doğa yürüyüşü yapacağınız ormanlık alan ve içerisinde bulunan çeşitli canlı ekosistemiyle keşfedilmeyi bekleyen güzellikler arasında olan bir ulusal parktır. Tarihi ormanların içerisinde kano gezintileri yapma şansınız bulunmaktadır. Doğa severler bu alana genellikle kamp yapmak için sık sık uğrarlar.
Bu yemyeşil güzelliği görmek istiyorsanız Güney Carolina eyaletine yolculuk yapmanız gerekiyor.

Zion Ulusal Parkı

zion-national-park
Dağ ve tepelerinin görüntüleriyle insanı kendisine hayran bırakan yerlerden biridir. Giriş bölümünü aştıktan sonra sizi bambaşka bir atmosferin içinde hissettiren patika yoluna ulaşırsınız. Keşfedilmeyi bekleyen vadi, gözlem bölgesi ve doğa harikası dağları burada görmeniz mümkün. Dev kanyonların içinden geçen dereleri izleyerek gezinti yapmak oldukça keyiflidir. Bu inanılmaz doğal kombinasyonu görmeniz için Utah eyaletine seyahat etmeniz gerekmektedir.

Kah şehir hayatının tabiri caizse dibine vurup, kah bu şekilde el değmemiş doğal güzellikleriyle Amerika sürekli olarak keşfedebileceğiniz bir çok detaya sahip. Tek seyahatte tadına varmanız imkansız, bu yüzden 10 Yıllık Amerika Vizesi bağlantısına tıklayarak 3 kolay adımda nasıl Amerika Vizesi sahibi olacağınızı öğrenin ve ilk adımı atın!

Amerika Vizesi

Amerikavizesi.com, vize başvurusu yapacak kişilerin en pratik ve en güvenilir şekilde Amerika Vizesi sahibi olmasını sağlamak için deneyimli vize danışmanları kadrosu ile hizmet vermektedir. Vize alımını en kısa sürede gerçekleştirmek için dört pratik adım uygulanmaktadır. Amerika vizesi için gerekli belgeleri hazırlayın, evraklarnızı kontrol edelim ve uçak bileti, konaklama, seyahat sigortası gibi konularda size yardımcı olalım, evraklarınızı konsolosluğa teslim edelim, vizeniz çıktığında teslim edelim.

footeriletisim

İLETİŞİM

29 Ekim Cad. İstanbul Vizyon Park 2.Blok 4.Kat No:410

E-mail : info@amerikavizesi.com

Fax : +90 212 542 38 94