Amerikan vatandaşıyım ve Türkiye’de evlenmek istiyorum. Ne yapmam gerekiyor?

Anasayfa / Amerikan vatandaşıyım ve Türkiye’de evlenmek istiyorum. Ne yapmam gerekiyor? 30 Aralık 2014

ABD vatandaşı Türkiye’de evlilik yapmadan önce ABD büyükelçiliği tarafından verilen evlenme uygunluk beyanı gereklidir. Türkiye ise Türk medeni kanunu yetkisi ile gerçekleştirir. Yasal olarak tanınma ile işlemler yapılır. Dini törenlerde yasallık yoktur. ABD konsolosluklarında evlilik törenleri yapılmaz. Form ile tüm işlemler yapılır. Bilgileri internet aracılığı ile doldurabilirsiniz. Sizler boşanma ya da tüm evraklarınızı noter onaylı olacak şekilde hazırlayacaksınız. ABD büyükelçiliklerinden randevu alarak işlemlerinizi başlatırsınız. Evlilik işlemlerinde ilk olarak daha önce evlilik yapmışsanız sizlerden gerekli boşanma kâğıtları da istenir. Bu kâğıtların hepsi noter onaylı olması gereklidir. Evlilik ehliyet belgesi ve nüfus cüzdanları noterlik örneklerini de yanınızda bulundurmalısınız.

Evlilik sürecine adım atacak olanlardan biri yurt dışı vatandaşı ise ilgili ülke kişiyi araştırma süresi vardır. Bu araştırma sürecinde kişinin evrakları belirli süre askıda kalır. Askıda kalındıktan sonra işlemler başlatılır. Türkiye ya da yurt dışında evlenilecekse gerekli evrakların hepsinin hazır olması gereklidir. Danışmanlık firmaları aracılığı ile tüm işlemleriniz hızlı şekilde takip edilir. Sizlere zamandan kazanma olayı kalır. Evraklarınız ve daha sonra pasaport işlemleriniz için de belirli bir süre gereklidir. Bu süre sonunda hangi ülkede evlenilecekse o ülkenin ilgili makamına gidilir.

Evlenecek olan kişiler düzenli evrakları ile sizlere belgelerinizin noter onaylı kâğıtlarını isterler. Sizler ise en kısa sürede bu evrakları tamamlamış olarak makamlara gitmeniz gereklidir. Ülkelerin kanunları değişkenlik gösterir. Her ülkenin farklı istediği belgeler bulunur. Alacağınız belgeleri yurt dışına götürdüğünüz zaman yeminli tercümanlarla da işlemlerinizi tasdik ettirmeniz gereklidir. Kısa sürede ve daha çabuk işlemlerinizi yaptırmak istiyorsanız firmaların danışmanlık bölümlerinden yardım almalısınız. Sizlere zaman açısından da hızlılık sağlanır. Evlenme işlemleri ve süresi ile evrakların hazırlanma süreci belirli bir zamanı alır. Bu işlemler neticesinde sizler sadece zaman kaybetmemek için işlemlerinizi internet yolu ile de öğrenebilirsiniz. Tüm evraklarınız tamamlandığında evlilik işlemleriniz başlatılmış olur. Bu işlemler için ufak miktar ücret ödersiniz. Ödediğiniz makbuzu yanınızda bulundurmalısınız. İşlem kolaylığı açısından makbuz her zaman taşıyın.

Amerika Vizesi

Amerikavizesi.com, vize başvurusu yapacak kişilerin en pratik ve en güvenilir şekilde Amerika Vizesi sahibi olmasını sağlamak için deneyimli vize danışmanları kadrosu ile hizmet vermektedir. Vize alımını en kısa sürede gerçekleştirmek için dört pratik adım uygulanmaktadır. Amerika vizesi için gerekli belgeleri hazırlayın, evraklarnızı kontrol edelim ve uçak bileti, konaklama, seyahat sigortası gibi konularda size yardımcı olalım, evraklarınızı konsolosluğa teslim edelim, vizeniz çıktığında teslim edelim.

footeriletisim

İLETİŞİM

29 Ekim Cad. İstanbul Vizyon Park 2.Blok 4.Kat No:410

E-mail : info@amerikavizesi.com

Fax : +90 212 542 38 94