Amerikan Vatandaşıyım. Türkiye’yi ziyaret etmek için turist vizesini nasıl alabilirim?

Anasayfa / Amerikan Vatandaşıyım. Türkiye’yi ziyaret etmek için turist vizesini nasıl alabilirim? 17 Kasım 2014

Türkiye vize işlemlerinde günümüzde birçok ülkeye vize uyguladığı gibi ABD vatandaşlarına da aynı işlemi sergiler. ABD vatandaşı Türkiye’ye turistik vize ile gelmek istiyorsa 90 gün süreli giriş vize işlemlerini dış temsilciliklerden ve sınır kapılarında bulunan bandrol tatbiki ile alırlar. Diplomatik pasaport işlemlerinde ise turistik vize uygulamalarında temsilciliklerin uygun gördüğü durumlar neticesinde 5 yıl süre ile müteaddit girişli resen vize alabilirler. Sınır kapılarında bandrol tatbiki ile 3 ay ikamet süreli olan ve 3 ay geçerli olacak şekilde vize işlemleri verilir.

Türkiye’yi özellikle 90 gün süresinden daha az süre ile ziyaret etmek isteyen Amerikan vatandaşları 10 Nisan 2014 tarihi itibariyle elektronik vize almaları gereklidir. Türkiye’ye resmi giriş yerleri olan havaalanı ya da sınır kapılarında turistik vize alma işlemleri kalkmıştır. Varış ücretleri belirli bir miktar karşılığında sizlerden talep edilecektir. Vize sisteminde dikkat edilmesi gerekli durum turizm ya da ticaret amaçlı kullanılmasıdır. Türk Büyükelçiliği veya Konsolosluğunda 5 yıl süre ile farklı geçerlilik süreleri tanınır. Tek giriş vizesi ve çoklu giriş vizesi ücretleri farklıdır. Üç aydan fazla süre ile kalmayacaksanız Büyükelçiliklere bildirmeniz gereklidir. Oturma izni ile gelecek olan kişilerden ilk ay içerisinde iş başvurusu yapmaları gerektiği de belirtilir.

E-vize uygulaması ile Türk vizeler online şekilde kolayca sizlere sunulur. Türkiye içerisinde 90 ve daha fazla kalmayı planlayanlardan mutlaka oturma izni belgesi istenir. Yabancı polislerden alacağınız evraklar da sizlerin yanında bulunması gereklidir. Türkiye’yi ziyaret etmek isteyen ABD vatandaşları mutlaka belirli kurallara bağlı olarak sürelerini geciktirmemeleri gerekir. Süreleri geçenlere para cezası hatta sürgün cezası da verilir. Resmi işlemler için ziyaret yapacaksanız mutlaka Türkiye Büyükelçiliği ve konsolosluklarından vize almanız gereklidir. Üç aydan fazla süreli kalmalarda varış yerinde oturma izni belgeleri de gerekir. Türk makamları ile evrak olaylarında mutlaka bilgilenmelisiniz. Süreli ya da süresiz kalmak için sizlerden istenen evrakları günü ve saatinde hazır olarak elçiliklere bildirmeniz büyük önem taşır.

Amerika Vizesi

Amerikavizesi.com, vize başvurusu yapacak kişilerin en pratik ve en güvenilir şekilde Amerika Vizesi sahibi olmasını sağlamak için deneyimli vize danışmanları kadrosu ile hizmet vermektedir. Vize alımını en kısa sürede gerçekleştirmek için dört pratik adım uygulanmaktadır. Amerika vizesi için gerekli belgeleri hazırlayın, evraklarnızı kontrol edelim ve uçak bileti, konaklama, seyahat sigortası gibi konularda size yardımcı olalım, evraklarınızı konsolosluğa teslim edelim, vizeniz çıktığında teslim edelim.

footeriletisim

İLETİŞİM

29 Ekim Cad. İstanbul Vizyon Park 2.Blok 4.Kat No:410

E-mail : info@amerikavizesi.com

Fax : +90 212 542 38 94