Amerikan vatandaşı olan çocuğum Türkiye’de eğitim yardımı alabilir mi

Anasayfa / Amerikan vatandaşı olan çocuğum Türkiye’de eğitim yardımı alabilir mi 1 Aralık 2014

Amerikan vatandaşı olan çocuğunuz eğitim olanaklarından sadece Amerika’da yararlanır. Türkiye ve dış ülkelerde herhangi bir eğitim yardımından yararlanmaz. Amerikan vatandaşı olan çocuğunuz sadece Amerikan eğitim kurumlarından eğitim yardımı alır. Bu konuda belirlenen herhangi yardım alma durumunuz yoktur. Öğrenci değiştirme programları ile çocuklarınız burslu olarak o ülkenin haklarına göre okurlar. Türkiye vatandaşı olmadığı sürece burstan yararlanma hakkı da yoktur. Anne yabancı baba Türk ise çocuğunuz bu durumda öğrenci haklarından istediği ülkede okuyarak o ülkenin vereceği eğitim yardımlarından yararlanabilir.

Vize işlemlerinde çocuk aynı şekilde tüm işlemlere tabidir. Sizler yurt dışına gezi amaçlı bir program yaptığınız zaman çocuğunuzla birlikte gidebilirsiniz. Sizler gibi çocuğunuzun vize işlemlerini dikkate almalısınız. Bu işlemlerde herhangi bir gecikme durumu yaşandığı zaman çocuğunuz da suçlu duruma gelir. Ülkelerin belirli bir programları vardır. Kanunlar gereğince reşit olan herkes belirli ceza suçu işleminden yararlanır. Danışmanlık firmaları sizleri yurt dışı programlarında nelerle karşılaşacaksınız önceden bilgi verirler. Uzun bir süreç yaşanacak olan prosedürlerde özellikle sizlere zamandan kazandırırlar. Bu işlemlerde ilk olarak belirtilen evrakların zamanında verilmesi gereklidir. Pasaport ve vize işlemlerinde konsoloslukların belirttiği işlemleri günü ve saatinde yapmanız önemlidir.

Vize işlemleri ile Türkiye’ye gelen herkes vizesinin süresinde gerekli makamlara bildirmek zorundadır. Vizeleri geçtiği zaman para cezaları ile karşı karşıya kalırlar. Hapis cezası da bulunur. Amerikan vatandaşı olan çocuğunuz Türkiye’ye gezi amaçlı olarak gelebilir. Türkiye’nin eğitim kurumlarından herhangi bir yardım alamaz. Öğrenci değişim programlarından yararlanabilir. Bu konu ile ilgili üniversitelerin kendi sitelerinde detaylı açıklama bulacaksınız. Firmamız sizlere her konuda danışmanlık hizmeti sağlar. Sizlerin Amerika vizesi ve pasaport işlemleriniz için gerekli evrakları sizlerin adına takip eder. Bu işlemlerde zamandan kazanma önemlidir. Sizler kendiişlerinizi yürütürken, danışmanlık firmaları da sizler adına yurt dışı işlemlerinizin takibini yaparlar. Kısa sürede sonuçlanmasını istiyorsanız sizler de danışmanlık firmaları ile işlemlerinizin takibini sağlamalısınız. Detaylı bilgileri firmamızın açıklama bölümlerinden takip edebilirsiniz. İşlem kolaylığı için her zaman rehber firmalar ile çalışmalısınız.

Amerika Vizesi

Amerikavizesi.com, vize başvurusu yapacak kişilerin en pratik ve en güvenilir şekilde Amerika Vizesi sahibi olmasını sağlamak için deneyimli vize danışmanları kadrosu ile hizmet vermektedir. Vize alımını en kısa sürede gerçekleştirmek için dört pratik adım uygulanmaktadır. Amerika vizesi için gerekli belgeleri hazırlayın, evraklarnızı kontrol edelim ve uçak bileti, konaklama, seyahat sigortası gibi konularda size yardımcı olalım, evraklarınızı konsolosluğa teslim edelim, vizeniz çıktığında teslim edelim.

footeriletisim

İLETİŞİM

29 Ekim Cad. İstanbul Vizyon Park 2.Blok 4.Kat No:410

E-mail : info@amerikavizesi.com

Fax : +90 212 542 38 94