Amerika’daki boşanmamı Türkiye’de nasıl kayıt ettirebilirim?

Anasayfa / Amerika’daki boşanmamı Türkiye’de nasıl kayıt ettirebilirim? 15 Aralık 2014

Amerika’da boşandıysanız ilk olarak Türkiye’de sizlerin boşandığınızın tanınması gereklidir. Türkiye avukatları aracılığı ile bu işleminizin onayı da şarttır. Gerekli avukatlar ile irtibata geçtikten sonra sizlerin boşanmasının tanınması işlemi gerçekleştirilir. Türkiye boşanma işlemini ve diğer ülkeler farklı kanunlarla tanırlar. Siz hangi ülkede boşandıysanız o ülkenin orijinal boşanma kâğıdı gereklidir. İlk olarak sizlere sunulan avukatlar aracılığı ile bu işlemlerinizi onaylarsınız. Yeni bir evlilik gerçekleştirmek istiyorsanız da bu işlem şarttır. Boşanma işlemlerinin gerçekleştiği ülkenin kanunları da geçerli olacaktır.

Boşanmanızın onaylanmasından sonra Türkiye hukuk bürolarından gerekli avukatları temin ederek bu işlemlerinizin askıda da görünmesini sağlarsınız. İşlemlerinizin olması için belirli bir süre vardır. Bu işlemler avukat aracılığı ile birlikte sizlere sunulur. Sunulan belgelere sizlere gerekli evrakları da eklersiniz. Kâğıtlarınızla birlikte sizlere verilen gün içerisinde boşanmanızın tanındığına dair resmi bir evrak alırsınız. Boşanma işlemleri ile birlikte verilen ilam süresince ilk olarak yapacağınız işlemler de sizlere sunulacaktır. Bu işlemler neticesinde sizler size sunulan evraklarla birlikte gitmeniz de önemlidir. Karar neticesi ve gerekli evrakları mahkemeye sunarsınız. İşlemlerin kısa sürede çözülmesi için ilk olarak sizler size verilen evrakların doğru şekilde avukatlara iletilmesini sağlayınız.

Sizler boşandığınız zaman eşinizin hangi ülke vatandaşı ise onunda evraklarını belgelerle sunarsınız. Boşanma süresiniz evraklarınızın tamamının teslim edilmesine kadar sürer. Tanıma olayı ile birlikte Türkiye işlemlerinizi de rahatlıkla gerçekleştireceksiniz. Karar aşamasını avukat sizlere sunacaktır. Bu işlemlerle birlikte sizler kısa süre içerisinde ülkeniz içerisinde boşanmanızın tanınmasını sağlamış olacaksınız. İşlemler ve sizlere sunulan evraklarla bildirilen avukatlara gitmeniz gereklidir. Sizler bu işlemleri danışmanlık şirketleri aracılığı ile kolay bir şekilde takip edebilirsiniz. Firmalar hangi avukatlar ile görüşeceğinizi ve takip süreçlerini sizlere anlatacaktır. Bu işlemler neticesini daha hızlı almak istiyorsanız zamanında danışmanlık firmaları ile iletişime geçmeniz önemlidir. İşlerin uzamaması ve kolay bir şekilde çözüm için danışmanlık firmaları sizlere en kolay şekilde yardım sağlayacaktır. Firmalar sizlere zamandan kazandırır ve kolay şekilde işlem yapmanızı sağlar. Bu işlemler neticesinde boşanma tanıma işleminiz olur.

Amerika Vizesi

Amerikavizesi.com, vize başvurusu yapacak kişilerin en pratik ve en güvenilir şekilde Amerika Vizesi sahibi olmasını sağlamak için deneyimli vize danışmanları kadrosu ile hizmet vermektedir. Vize alımını en kısa sürede gerçekleştirmek için dört pratik adım uygulanmaktadır. Amerika vizesi için gerekli belgeleri hazırlayın, evraklarnızı kontrol edelim ve uçak bileti, konaklama, seyahat sigortası gibi konularda size yardımcı olalım, evraklarınızı konsolosluğa teslim edelim, vizeniz çıktığında teslim edelim.

footeriletisim

İLETİŞİM

29 Ekim Cad. İstanbul Vizyon Park 2.Blok 4.Kat No:410

E-mail : info@amerikavizesi.com

Fax : +90 212 542 38 94