A.B.D.’den aldığım ehliyetimin süresi doldu. Nasıl yenileyebilirim?

Anasayfa / A.B.D.’den aldığım ehliyetimin süresi doldu. Nasıl yenileyebilirim? 25 Mayıs 2015

ABD eyaletinde ehliyet aldıysanız sadece aldığınız eyaletlerden yenilenebilir. Eyaletlerin ehliyet yenileme kuralları farklıdır. Amerikan elçilik ve Konsolosluklarında yenilenmez. Amerika’da Türk ehliyeti ile araba kullanmak için bazı kurallara dikkat etmeniz gerekir. Gideceğiniz ülkenin trafik kanunlarını bilmeniz önemlidir. Ülkeler sizlerin ehliyetlerinizi 6 aya kadar kullandırır. Araba kullanırken mutlaka pasaportunuz yanınızda olmalıdır. Dış ülkelerde ehliyetsiz yakalanırsanız hapis cezası ile karşılaşabilirsiniz. Türk ehliyeti ile 6 ay istediğiniz ülkede kullanırsınız. Vizenizin zamanında olması da önemlidir. Vize sürenizi uzatırsanız araba kullanırken yakalandığınız zaman cezası büyüktür.

Ehliyetinizin süresi dolduğunda sizler her zaman bulunduğunu ilin trafik müdürlüğüne gitmelisiniz. Ehliyetinizi özellikle bulunduğunuz eyaletten yenilememiz gereklidir. Konsolosluklar bu konuda sizlere yardımcı olamaz. Danışmanlık şirketleri aracılığı ile sizler işlemlerinizin takibinin nasıl yapılacağını öğrenirsiniz. Ehliyet için gerekli evrakların takibi işlemlerinizi hızlandırır. Ehliyet kuralları her ülkede değişiklik gösterir. Trafik kuralları ve hız sınırları uygulaması farklı olan yerler bulunur. Bulunduğunuz eyaletten aldığınız ehliyet bu sebeple yine aynı yerde yenilenir. Sizler bu bakımdan süreleri geçmeden yenileme işlemi yaptırmalısınız. Pasaportunuz olmadan araba kullanmamaya dikkat etmelisiniz.

Alınan her belge kesinlikle yetkili ofislerden de onaylanması gereklidir. Danışmanlık firmaları aracılığı ile sizler bu işlemlerinizi daha hızlı şekilde takip edeceksiniz. İşlem sürecinde sizlerden istenilen belgelerin hepsinin tam olarak verilmesi gereklidir. Sizler ilk olarak ehliyet gününüzün yenileneceği günü bilmeniz ve bu süreçte hangi tür evrakları vermenizi gerektiğin bilmeniz gereklidir. Belgelerinizi her zaman bulunduğunuz ülkenin yetkili makamlarına vermiş olmanız gerekir. İşlem kolaylığı açısından sizler ilk olarak bu süreçleri iyi araştırmalısınız. Verilen gün ve saatte her zaman tüm evraklarınızla birlikte bulunduğunuz ülkenin yetkili makamına belgelerinizi teslim etmelisiniz. Sizlere işlem kolaylığında hızlılık sağlaması açısından her zaman danışmanlık firmaları yardım edecektir. Süreç her zaman gerekli evrakların zamanında hazır olması ve teslimi ile sağlanır. Sizler istediğiniz şekilde zamandan kazanmak istiyorsanız her zaman danışmanlık firmaları ile irtibata geçmelisiniz. İşlemler daha hızlı olur ve zaman size kalır. Ülkelerin kanunlarını bilmeniz ve buna göre hareket etmeniz çok önemlidir.

Amerika Vizesi

Amerikavizesi.com, vize başvurusu yapacak kişilerin en pratik ve en güvenilir şekilde Amerika Vizesi sahibi olmasını sağlamak için deneyimli vize danışmanları kadrosu ile hizmet vermektedir. Vize alımını en kısa sürede gerçekleştirmek için dört pratik adım uygulanmaktadır. Amerika vizesi için gerekli belgeleri hazırlayın, evraklarnızı kontrol edelim ve uçak bileti, konaklama, seyahat sigortası gibi konularda size yardımcı olalım, evraklarınızı konsolosluğa teslim edelim, vizeniz çıktığında teslim edelim.

footeriletisim

İLETİŞİM

29 Ekim Cad. İstanbul Vizyon Park 2.Blok 4.Kat No:410

E-mail : info@amerikavizesi.com

Fax : +90 212 542 38 94