180 gün içerisinde 90 gün kalış kuralı nedir?

Anasayfa / 180 gün içerisinde 90 gün kalış kuralı nedir? 20 Mart 2015

180 gün içerisinde 90 gün kalış kuralı 1 Şubat 2012 tarihi itibariyle İç işleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından uygulamaya geçilmiş kural ile 180 gün içerisinde 90 gün kalış süresi kuralı getirilmiştir. Türkiye’de 90 günden fazla kalmak isteyenler özellikle ikametgâh almaları gerekir. İkametgâh iznini bulunduğunuz ilde yer alan Yabancılar şubesi aracılığı ile sağlarsınız. Amerikan Büyükelçiliği özellikle Amerikan vatandaşlarından vize sürelerini uzatmamalarını ister. Türk yetkilileri vizesini aşan kişilerden para cezası ister ve sınır dışı eder. Ülkeye tekrar giriş çıkışlarda problem yaşamamak için vize sürenize çok dikkatli bakmalısınız.

Vize uygulamalarını Türkiye birçok ülkeye uygular. Vize konusunda Türkiye sıkı önlemler almıştır. Sizler özellikle evraklarınızı düzenli olarak takip etmeli ve vizenizin süresini aşmamalısınız. Ülkeye giriş ve çıkışlarınız böylece herhangi bir problem teşkil etmeyecektir. Vize işlemlerinde danışmanlık hizmetleri sizleri uyarır ve gereken bilgileri sizlere söyler. 90 günü aşacak durumlarda elçiliklere bildirmeniz gereklidir. Para cezası ve sınır dışı edilmeniz durumunda tekrar Türkiye’ye giriş çıkışınız zorlaşacaktır. Ülkelerin vize işlemlerinde ayrı prosedürleri bulunur. Danışmanlık firmaları sizleri bu konularda yönlendirir. İşlem kolaylığınızı sağlar ve kısa sürede vize işlemlerinizi uygularsınız.

Vize işlemleri öncesinde sizlere belirli bir ücret denir. Bankaya yatırmanız ile vize işlemlerini başlatmış olursunuz. Türkiye yeni uygulama sistemi ile parmak izi alır. 90 günden fazla kalmak istiyorsanız yabancılar şubesine başvuru yapmanız gereklidir. Sürenizi 9 aya kadar uzatırsınız. Sürenizi geçirdiğiniz zaman ceza vererek sürenizi uzatabilirsiniz. Vize aşımlarında sizlerden para alınır. Sürenizi mutlaka kontrol ediniz. Vize sürenizi aşarsanız sizler Türkiye elçiliklerine gitmeniz gereklidir. Süreyi geçirirseniz sınır dışı edilme durumunuz olur. Para cezanızı ödediğiniz zaman vize sürenizi de uzatmış olursunuz. Türkiye vize uygulamalarında sıkı önlemler alır ve takip eder. İşlemlerinizin kolay şekilde olması için sizler danışmanlık şirketlerinden yararlanabilirsiniz. Rehberler aracılığı ile daha hızlı şekilde koşulları takip edersiniz. Sizleri her konuda firmalar bilgilendirir. Kısa sürede ve hızlı şekilde çözümlere firmalar aracılığı ile ulaşacaksınız.

Amerika Vizesi

Amerikavizesi.com, vize başvurusu yapacak kişilerin en pratik ve en güvenilir şekilde Amerika Vizesi sahibi olmasını sağlamak için deneyimli vize danışmanları kadrosu ile hizmet vermektedir. Vize alımını en kısa sürede gerçekleştirmek için dört pratik adım uygulanmaktadır. Amerika vizesi için gerekli belgeleri hazırlayın, evraklarnızı kontrol edelim ve uçak bileti, konaklama, seyahat sigortası gibi konularda size yardımcı olalım, evraklarınızı konsolosluğa teslim edelim, vizeniz çıktığında teslim edelim.

footeriletisim

İLETİŞİM

29 Ekim Cad. İstanbul Vizyon Park 2.Blok 4.Kat No:410

E-mail : info@amerikavizesi.com

Fax : +90 212 542 38 94